Środki na potencję – jakie są ich rodzaje?

Pigułki stosowane w leczeniu zaburzeń seksualnych wydawane są bez recepty albo na receptę. Zależy to w dużej mierze od znajdującej się w nich substancji aktywnej i jej stężenia. Środki na potencję bez recepty to suplementy diety, które są w stanie wspierać naturalny proces wzwodu. Produkty na receptę zawierają w składzie sildenafil, tadalafil bądź wardenafil.

Komu polecane są tabletki na potencję?

Specyfiki na potencję dedykowane są dorosłym mężczyznom w każdy wieku. Warto pamiętać, że preparaty nie są w stanie pomóc każdemu mężczyźnie. Ich celem jest poprawa sprawności seksualnej i ułatwienie osiągnięcia wzwodu, w przypadku kiedy problemy z potencją wynikają z przyczyn fizycznych. Pigułki na zaburzenia erekcji mogą okazać się nieskuteczne na problemy o podłożu psychicznym albo te będące skutkiem czynników środowiskowych.

Rodzaje dostępnych tabletek na erekcję

Wybór pigułek na erekcje jest ogromny. Poszczególne produkty różnią się od siebie substancją czynną. Nie wszystkie z nich mają potwierdzone działanie, a więc istotne jest, aby wybierać jedynie środki dostępne w aptekach. Warto unikać natomiast zakupu ich z niesprawdzonych źródeł od niezaufanych sprzedawców. Takie medykamenty mogą jedynie doprowadzić do problemów zdrowotnych, a przy tym nie dadzą zamierzonych rezultatów w postaci poprawy potencji.1. Suplementy diety na zaburzenia wzwoduTo produkty ogólnodostępne, aby je zakupić nie trzeba mieć recepty. Takie suplementy diety zostały opracowane na bazie naturalnych składników, czyli wyciągów roślinnych. Podlegają one Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu, a skuteczność działania wyciągów roślinnych we wspieraniu procesu wzwodu została potwierdzona. Zapewniają one organizmowi niezbędnych witamin, minerałów, a także innych substancji. Znaleźć w nich można takie składniki jak: L-arginina, liście Damiana, korzenie lubczyku, wyciąg z cytryńca chińskiego, wyciąg z muira puana, guarana. W sprzedaży znajdują się tabletki ziołowe oraz te witaminowe.2. Leki na potencję bez receptyKolejnymi preparatami walczącymi z męską niemocą seksualną są leki dostępne bez recepty. Znajduje się w nich substancja czynna o nazwie sildenafil. To bardzo znany składnik o potwierdzonym działaniu, który znalazł zastosowanie w najbardziej znanej tabletce na erekcję, czyli w Viagrze. Kiedyś leki z tą substancją aktywną można było zakupić tylko i wyłącznie na receptę, aczkolwiek aktualnie można je dostać bez niej, tylko że substancja aktywna znajduje się w takich produktach w mniejszym stężeniu. Preparaty na potencję z sildenafilem gwarantują długotrwały wzwód. Działają poprzez stymulację przepływu krwi w penisie, blokują enzym hamujący erekcję oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Aby możliwy był wzwód, niezbędny jest bodziec wzbudzający podniecenie. Leki na potencję bez recepty pomagają panom, którzy cierpią na zaburzenia wzwodu wynikające z czynników psychicznych czy neurologicznych. Nie poradzą sobie jednak z problemem spowodowanym przez czynniki fizyczne. Leki stosuje się najlepiej na czczo, na około godzinę przed planowanym współżyciem.Leki na zaburzenia erekcji na receptęLekarz może przepisać leki na receptę, charakteryzujące się silniejszym działaniem i większą ilością substancji czynnej. Takie produkty są w stanie wspierać potencję u większości panów. Przed ich przepisaniem specjalista musi jednak przeprowadzić dokładny wywiad i postawić diagnozę, wskazującą na źródło problemu. Lekarz często wykrywa inne schorzenia u mężczyzny, których podjęcie leczenia jest niezbędne, aby mógł on wyeliminować swoje kłopoty w sferze seksualnej.

Tabletki na potencję- przeciwwskazania

Suplementy diety na potencję bez recepty mogą być stosowane przez większość osób. Jedynym przeciwwskazaniem do ich zażywania jest uczulenie czy nadwrażliwość na któryś ze składników produktu. Jeśli chodzi o leki na potencję zawierające jedną ze substancji czynnych, wymienia się pewne przeciwwskazania takie jak:

 • arytmia
 • niekontrolowane ciśnienie
 • wady zastawek
 • niepełnoletność
 • nadciśnienie tętnicze
 • ciężka niewydolność krążenia
 • świeżo przebyty zawał serca albo udar mózgu
 • choroba niedokrwienna serca
 • neuropatia nerwu wzrokowego
 • zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka
 • ciężka niewydolność wątroby oraz nerek
 • kardiomiopatia
 • uczulenie na którykolwiek ze składników